۵ آذر ۱۴۰۱

درمان بازنشستگان فولاد دارای بیماری صعب العلاج رایگان است

سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه ای صندوق بازنشستگی فولاد گفت: بازنشستگان فولاد دارای بیماری صعب العلاج، فرانشیز بیمه تکمیلی را پرداخت نمی کنند و درمان این عزیزان رایگان است.
به گزارش روابط عمومی مرات کیش به نقل از  صندوق بازنشستگی فولاد، محمد مهدی باباخانی در گفتگوی زنده شبکه های اجتماعی صندوق فولاد خطاب به بازنشستگان، گفت: به دلیل اینکه کار معدن، سخت و زیان آور است، بیمه درمان بازنشستگان صندوق، تقریبا بیمه جامعی است و باید هم، چنین باشد.
وی افزود: درمان بازنشستگان ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان ، فولاد مبارکه و زغالسنگ طبس ( حدود ۶۰ هزار بازنشسته صندوق) بر عهده خود این شرکتها بوده و بیمه تکمیلی مابقی بازنشستگان ( حدود ۲۱ هزار نفر) که عمدتا بازنشستگان معدنی هستند را صندوق از طریق برون سپاری و عقد قرارداد با شرکت های بیمه گر انجام می دهد.
باباخانی گفت: عمده نارضایتی بازنشستگانی که درمان آنها مستقیم بر عهده صندوق است در خصوص هزینه های درمانی در مراکزی است که با شرکت بیمه گر، قرارداد نداشته و بازنشستگان برای دریافت خدمات این مراکز شخصا خودشان هزینه کرده و نسخه ها و هزینه های خود را برای دریافت وجه لازم به شرکت بیمه گر ارائه می دهند.
وی افزود: اکنون بخشی از این مطالبات بازنشستگان بر عهده شرکت بیمه گری است که قرارداد آن با صندوق در سال گذشته به پایان رسیده و به رغم همه پیگیری های صندوق بنا بر دلایلی که مطرح کرده در پرداخت این مطالبات تعلل دارد.
وی با بیان اینکه این مطالبات باقی مانده در مقایسه با رقم قرارداد صندوق با آن شرکت، رقم کوچکی است، افزود: البته صندوق برای عقد قرارداد سال جدید پیش بینی لازم را داشته تا اگر شرکت بیمه گر مطالبات بازنشستگان را پرداخت نکرد راسا این مطالبات را پرداخت کرده و سپس طلب حاصله را از شرکت بیمه گر دریافت کند.
سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه ای صندوق بازنشستگی فولاد ادامه داد: قرارداد کنونی بیمه تکمیلی نیز ۳۱ خردادماه امسال به پایان می رسد و مقدمات انتخاب شرکت جدید بیمه گر برای عقد قرارداد فراهم شده است.
باباخانی با بیان اینکه ۹۷ درصد بازنشستگان از خدمات بیمه تکمیلی شرکت بیمه گر طرف قرارداد با صندوق رضایت دارند گفت: تلاش می کنیم رضایت خاطر آن دسته از بازنشستگان ناراضی از دریافت خدمات را هم فراهم کنیم.
وی در خصوص گلایه بازنشستگان درباره زمان طولانی برای پرداخت هزینه نسخه های درمانی گفت: این گلایه ها را می پذیریم البته زمان پرداخت هزینه های درمانی سرپایی کوتاه است و سایر موارد نیز حداکثر تا یک ماه به طول می انجامد که درصدد کاهش آن هستیم.
باباخانی در پاسخ به پرسشی درباره بیمه عمر بازنشستگان فولاد نیز گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا در قرارداد جدید، بازنشستگان هزینه مربوط به بیمه عمر را پرداخت نکنند. البته شرکت ذوب آهن اصفهان چون خود متولی بیمه عمر بازنشستگان این شرکت است در پرداخت غرامت بازنشستگان شرکت در سال ۱۴۰۰ عقب ماندگی دارد که امیدواریم جبران شود.
وی در پاسخ به پرسشی درباره زمان برگزاری کمیسیون عالی پزشکی گفت: جلسات این کمیسیون بر اساس تعداد پرونده ها و معمولا هر دو ماه یک بار تشکیل می شود.

انتهای پیام/

فهرست مطالب