“سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌ها” ضامن آینده روشن صنعت گردشگری

یک فعال حوزه گردشگری با تاکید بر لزوم “سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌ها” به عنوان ضامن آینده روشن صنعت گردشگری گفت: در کشورمان به دلیل برخی کاستی‌ها در حوزه زیرساخت‌های گردشگری نظیر هتلینگ و ناوگانهای حمل و نقل در جذب گردشگر با مانع رو‌به‌رو هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا اقبال با تأکید بر لزوم توجه به فناوری‌های نوین در صنایع ارزآور و پربازده اظهار کرد: تمرکز بر سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌ها و حرکت در مسیر دانش‌افزایی، ضامن آینده روشن صنعت گردشگری کشور است.

این فعال حوزه گردشگری تصریح کرد: شرایط تحریم، فرصت‌های مهمی را برای جوانان کشورمان به همراه داشته است که نمونه آن رشد فناوری‌های نوین نظیر نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلّول‌های بنیادی و توسعه فضاهای استارتاپی است و اگر بخواهیم شکوفایی بیشتر در صنعت گردشگری را شاهد باشیم نباید از قافله تولید علم در این حوزه غفلت کنیم.

اقبال با بیان اینکه در شرایط کنونی شناخت دقیق از مزیت‌های نسبی کشور، در ترسیم نقشه راه آینده گردشگری، اهمیت بسزایی دارد، یادآور شد: صنعت گردشگری یک مزیت نسبی برای کشورمان است اما به دلیل برخی کاستی‌ها در حوزه زیرساخت‌های این حوزه نظیر هتلینگ و ناوگانهای حمل و نقل در جذب گردشگر و مخاطب با موانعی روبه‌رو هستیم.

این فعال گردشگری یادآور شد: در کنار توسعه خدمات لجستیکی، در مورد اتصال تکنولوژی‌های نوآورانه به‌طور مشخص استارتاپ‌ها به‌عنوان شتاب‌دهنده رشد ورود گردشگران باید با در نظر گرفتن آمایش سرزمینی ورود جدی داشت که پیشنهاد می‌شود اتاق‌های سه‌گانه و تشکل‌ها در این مورد محور قرار گیرند.

اقبال افزود: رشد اکوسیستم‌های استارت‌آپی در نقاط مختلف جهان آنقدر گسترش یافته که هر لحظه مفاهیم جدید خلق و ثروت‌آفرینی تازه رقم می‌خورد تا آنجا که واژگانی نظیر «یونیکورن» هم که برای استارت‌آپ‌های با ارزش بیش از یک میلیارد دلار به‌کار می‌رود، با افزایش چشمگیر شرکت‌های دارای درآمد بالاتر، دیگر بی‌اهمیت شده است.

این فعال سرمایه‌گذاری در گردشگری و هتلداری با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در زمینه افزایش خدمات نوین در عرصه گردشگری و رشد جاذبه‌هایی نظیر پارک‌های علم و فناوری خاطرنشان کرد: با رشد فزاینده ابعاد مختلف کارآمدی استارتاپ‌ها که در سال‌های پساکرونا بیش از هر زمان دیگر خود را نمایان ساخته است باید با سرمایه‌گذاری مناسب و ترسیم نقشه راه دقیق برای سومین صنعت سودآور جهان گردشگری گام برداشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *