۵ آذر ۱۴۰۱

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد: برای اولین بار سرفصل بودجه جداگانه ای برای رفاهیات بازنشستگان در نظر گرفته ایم/ وزیر کار هیچ گاه مدیری را به من سفارش نکرد/ دکتر عبدالملکی به خاطر باج ندادن تحت فشار است

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در سفر به استان اصفهان با حضور در اجتماع بزرگ بازنشستگان صندوق در سالن ۲۲ بهمن اصفهان اعلام کرد: مصمم هستیم به رغم همه سختی ها و محدودیت ها بهترین خدمات را به بازنشستگان ارائه دهیم.

به گزارش روابط عمومی مرات کیش، به نقل از صندوق بازنشستگی فولاد، حسین عامریان با ابراز خرسندی از دیدار با بازنشستگان فولاد در اصفهان تصریح کرد: اصفهان شهر مردان بزرگ بوده و در عرصه های مختلف همواره پیشتاز بوده است. شهدایی همچون همت، خرازی، کاظمی و حججی از این دیار بوده اند. از سوی دیگر اصفهان در عرصه تولید و جهاد اقتصادی نیز با تلاش فرزندان این خطه از قطب های مهم کشور است.

وی با تقدیر از ابراز لطف بازنشستگان به خادمانشان در صندوق گفت: همواره از دیدار با شما انرژی می گیریم و می دانیم که دعای شما پشتوانه خدمت ماست.

عامریان با تشریح اقدامات صندوق در سه موضوع حقوق، درمان و رفاهیات بازنشستگان گفت: لازم است بازنشستگان عزیز ما بدانند که ما در همان ابتدای کارمان با مشکلات فراوانی مواجه شدیم که برداشت به ناحق ۳۵۰ میلیارد توانی سازمان مالیاتی از حساب صندوق بابت پرونده ای در گذشته فشار زیادی را به ما وارد کرد.

وی افزود: بازنشستگان در موضوع همسان سازی احساس بی عدالتی داشتند و معتقد بودند همسان سازی ناقص اجرا شده است. ما پس از بررسی کارشناسانه موضوع تصمیم گرفتیم بر مبنای قانون همسان سازی را اصلاح کنیم البته از آنجایی که منابع مالی این کار را باید از منابع داخلی صندوق و نه با اتکا به بودجه دولت تامین کنیم کار سختی را در پیش داریم اما به رغم همه سختی ها مصمم به اجرای آن هستیم و بر این اساس، پرداخت قسط اول مطالبات بازنشستگان از همین ماه شروع می شود.

عامریان گفت: در خصوص درمان بازنشستگانی که بیمه تکمیلی آنها را از طریق قرارداد با شرکت بیمه گر متکفل هستیم تلاش می کنیم برای آسایش بازنشستگان، مبلغ فرانشیز را خودمان پرداخت کنیم. اما در خصوص بازنشستگانی که بیمه درمان آنها بر عهده شرکت هایشان است امیدواریم شرکت ها حمایت بیشتری انجام دهند و ما هم در حد توان خود کمک خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع تکریم و رفاهیات بازنشستگان گفت: این عزیزان بعد از عمری کار کردن در شرایط سخت انتظار قدرشناسی و تکریم دارند. در این خصوص برای تکریم بازنشستگان برنامه هایی داریم که همایش تجلیل از بازنشستگان جانباز صندوق از جمله آنها بود و برای سایر اقشار نخبه بازنشسته نیز همایش هایی را در فواصل زمانی چندماهه برگزار خواهیم کرد. ضمن اینکه برای اولین بار سرفصل جداگانه ای برای بودجه رفاهیات بازنشستگان در نظر گرفته ایم و برای اشتغالزایی فرزندان آنها نیز زمینه سازی و بسترسازی لازم را انجام خواهیم داد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: تمام دستاوردهای اخیر صندوق بدون حمایت مقام عالی وزارت میسر نبود. ایشان هیچ وقت فردی را برای مناصب مدیریتی به من سفارش نکرد بلکه همواره بر به کارگیری مدیران توانمند، دلسوز و جهادی تاکید داشته است. اکنون دکتر عبدالملکی به خاطر باج ندادن ها تحت فشار است و ما قدردان حمایت های ایشان هستیم.

وی با اشاره به وضعیت نابسامان شرکت های صندوق در ابتدای دوره مدیریتی جدید صندوق گفت: به وزیر محترم کار قول داده ام که شرکت های صندوق را به سوددهی برسانم و به لطف خدا در این مسیر مصمم هستیم.

عامریان با تقدیر از همراهی مدیران فولاد مبارکه با صندوق برای حل مشکلات بازنشستگان گفت: متاسفانه ذوب آهن اصفهان در سال های گذشته پرونده ای به ناحق علیه صندوق اقامه کرده و به رغم درخواست وزیر سابق کار برای آن اجرائیه هم گرفته است. البته مقامات سابق وزارتخانه در این خصوص بی تدبیری نشان دادند و اکنون بابت این پرونده نیمی از دارایی های صندوق قفل شده است. خوشبختانه مقام عالی وزارت دستور رسیدگی داده و ما همچنین از طریق ریاست محترم قوه قضاییه موضوع را با درخواست ماده ۴۷۷ پیگیری کرده ایم. البته مدیریت کنونی ذوب آهن مدیری پیگیر و دلسوز است که امیدواریم با همدلی به نتیجه برسیم.

وی در پایان گفت: همچنان که رهبر معظم انقلاب  تاکید داشته اند ترک فعل جرم بزرگی است وما همه توان خود را برای مولد سازی دارایی ها به کار می گیریم تا در پایان مسئولیت خود حق الناسی بر گردن ما نباشد

انتهای پیام/

 

فهرست مطالب