۵ آذر ۱۴۰۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ۱۱ سناریو برای ساماندهی صندوق‌ها و افزایش بهره‌وری در دست بررسی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای ساماندهی صندوق‌ها و افزایش بهره‌وری شرکت‌ها ۱۱ سناریو را بررسی می‌کنیم، ادامه داد: اعضای کمیسیون صنایع و معادن در نشست امروز بر ضرورت افزایش بهره‌وری، شفافیت، مبارزه با فساد و بهبود مدیریت تأکید کردند.
به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد به نقل از خانه ملت، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که سرمایه‌گذاری‌های قابل ملاحظه زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مانند صندوق های بازنشستگی و تأمین اجتماعی در حوزه صنعت و معدن است در این جلسه میزان سودآوری و چالش‌های پیش روی این واحدهای صنعتی و معدنی مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد شرکت‌های مختلفی در حوزه‌های پتروشیمی، فولاد، معادن و زغال سنگ بر عهده کمیسیون صنایع و معادن است، افزود: مدیران عامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور و صندوق بازنشستگی فولاد در نشست امروز حضور داشته و گزارشی از وضعیت مدیریتی واحدهای صنعتی و معدنی و میزان سودآوری و چالش‌های پیش روی آنها را ارائه کردند.
وی ادامه داد: اعضای کمیسیون صنایع و معادن نکات مهمی درباره ضرورت افزایش بهره‌وری، شفافیت، مبارزه با فساد و بهبود مدیریت مطرح کردند و هم‌اندیشی خوبی در این جلسه صورت گرفت.
عبدالملکی با بیان اینکه برای ساماندهی صندوق‌ها و افزایش بهره‌وری شرکت‌ها ۱۱ سناریو را بررسی کردیم، تصریح کرد: اکنون در حال تکمیل آن هستیم و مقرر است در جلسه دیگر این موضوعات با حضور اعضای کمیسیون مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
گفتنی است  عامریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و جمعی از مدیران صندوق نیز در این نشست حضور داشتند.

 

فهرست مطالب